Mafia lekarzy

Są lekarze dobrzy, pomagający ludziom, po których wręcz widać powołanie do zawodu, ale są też lekarze, którzy swój zawód traktują jak kiepscy rzemieślnicy: nieważne jak pracuję, ważne, za ile. W każdym zawodzie tak jest. Niby więc nie powinniśmy się temu dziwić, ale jednak od lekarza wymaga się właśnie powołania.
Niedawno pojawiła się w internecie strona ZnanyLekarz.PL – gdzie każdy może ocenić lekarza, z którym miał do czynienia. Obok rankingu lekarzy jest forum… Wydawałoby się – ze wszech miar cenna inicjatywa, tylko przyklasnąć. No tak, byłaby, gdyby tylko była uczciwa.
Jednakże sposób moderowania tej strony pozostawia wiele do życzenia. Na forum nie da się powiedzieć nic na sposób oceny lekarzy – takie posty po prostu nie pojawiają się, nie przechodzą przez sito moderatorów. Ale to jeszcze nic. Najgorsze, że oceny zliczane są w sposób absolutnie fałszywy.
Proszę, oto przykład:
Jest sobie lekarz-ginekolog z Sulejówka, doktor nauk medycznych. Na dzisiaj wystawiono mu i opublikowano 32 oceny (a przynajmniej tyle przeszło przez sito moderatorów):

najlepszy 18
bardzo dobry 3
polecam 8
odradzam 1
najgorszy 2

Na początku strony znajdujemy podsumowanie tych ocen:
100% bardzo dobry ginekolog…
Bardzo śmieszne.
Kiedyś pewien doktor nauk medycznych powiedział mi: „Gdybym ja z matematyki znał się na więcej niż procentach, to nie poszedłbym na medycynę!”
Moderatorzy widać nawet na procentach się nie znają…

2 komentarze do “Mafia lekarzy

  1. doriss

    w sumie anonimowe ocenianie nie daje pewności ani, że pochwały są słuszne, ani, że nagany uzasadnione. Nie polegałabym na interentowych ocenach. Sprawdza się natomiast rekomendacja znajomych (no, chyba że trafi się złośliwy znajomy:-))

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.